شرکت گلستان تی تی بندرگز

تولید چیپس میوه

خواص چیپس موز

موز یکی از ارزشمندترین ماده های غذایی است که سرشار از پتاسیم و فیبر است. موزها را می توان با روش پختن و یا کم کردن آب آنها تبدیل به چیپس موز یا موز خشک کرد. چیپس موز ها به عنوان تامین کنند ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدن شناخته می شوند که مقدارش بیشتر از موز تازه است.

اگر چه چیپس موز دارای مقداری چربی اشباع شده است و در خوردن آن نباید زیاده روی کرد اما در مقابل تنقلات ناسالم و مضر، بسیار سالم است و مزیت های فراوانی برای سلامتی دارد .

موز خشک شده بسیار خوشمزه و فوق العاده است زیرا مزه های همیشگی که در موزه تازه وجود دارد، در موز خشک شده غلظت یافته و بیشتر شده اند.

 

ارزش های غذایی موز خشک:

* موز خشک شده یک عصارۀ واقعی از املاح معدنی است.

* غنی بودنش از پتاسیم در واقع یک شانس بزرگ برای ورزشکاران است. و فیبر فراوانش برای رودۀ کم کار بسیار مفید و کاراست.

* موز خشک شده مطمئناً سرشار از کربوهیدرات هاست. کربوهیدارت ها در موز خشک شده به دو شکل کربوهیدرات ساده (خصوصاً فروکتُز) و کربوهیدرات پیچیده (آمیدون) موجودند.

*موز خشک شده عصرانه ای بسیار مناسب برای بچه هاست. این ماده غذایی انرژی مورد نیازشان را تأمین می کند نه چربی را، بر خلاف یک نان شکلاتی که سرشار از چربی و فاقد املاح معدنی است.

 

برخی خواص موز خشک:

۱-فیبر

در هر ۲۹ گرم موز خشک، حدود ۲٫۲ گرم فیبر وجود دارد. مردم به صورت میانگین ۱۵ گرم فیبر در وعده های غذایی خود دریافت می کنند. اما گزارش های مدرسه سلامت عمومی هاروارد نشان می دهد که باید روی ۲۰ تا ۳۵ گرم فیبر دریافت کنید و خوردن موز خشک کمک می کند که به این مقدار نزدیک شوید.

۲- پتاسیم

وجود پتاسیم زیاد، قطعا جزو معروف ترین ویژگی های موز است. ۲۹ گرم موز خشک دارای ۱۵۲ میلی گرم پتاسیم است. پتاسیم از واد معدنی است که ضربان قلب را تنشیم کرده و فعالیت عضلات را بهبود می بخشد. پتاسیم همچنین در سلامت دستگاه گوارشی بدن نقش اساسی ایفا می کند.

۳-ویتامین ث

همان طوری که موز دارای سطح بالایی از ویتامین ث است، موز خشک هم مثل موز تازه دارای حجم ویتامین ث زیادی است. اگر شما چیپس موز را با ادویه های مختلف مثل، زنجفیل، زردچوبه و یا دیگر ترکیبات مخلوط می کنید، موز خشک می تواند منافع زیادی برای شما به همراه داشته باشد، مثل درمان آنفولانزا و هر چیزی که به سیستم تنفسی شما مربوط باشد. ویتامین ث همچنین برای افزایش سیستم بدن شما نیز مفید است.

۴- کربوهیدرات ها

چیپس موز همچنین دارای مقدار زیادی کربوهیدرات است. کربوهیدرات ها، یکی از مهمترین و اصلی ترین منابع انرژی است که بدن شما از آن است استفاده می کند. خوردن موز خشک بعد از ورزش، به بازیابی بدن شما کمک می کند. موز خشک برای صبحانه به شما کمک می کند که روز خود را به درستی شروع کنید و با انرژی که از مصرف آن بدست آوردید تا ناهار، احتیاجی به تنقلات و ریزه خواری پیدا نمی کنید.

 

 

 

21 مرداد 1397   |   135 بازدید